еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Актери и студенти се збогуваа од режисерот: Златко Славенски ги допрел срцата на многумина

Голем број актери и студенти од Факултетот за драмски уметности преку статуси на социјалните мрежи се збогуваат од еден од најпознатите драмски режисери во земјава и професор Златко Славенски, кој вчера ненадејно почина.

Емотивните реакции само покажуваат дека тој низ своите предавања и работа стекнал многу пријатели и ги допрел срцата на многумина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Почина режисерот Златко Славенски

Фото: Фејсбук/Славенски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО/ФОТО) Каде вечераа Заев и Ципрас со сопругите

Редакција

Capitol Mall и здружението Ајнштајн во мисија да ја подигнат јавната свест за дислексијата

Редакција

Истрагата за смртта на планинарите Калина и Александар тапка во место: „Трансверзалец“ и понатаму организира тури на планини

Редакција