еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Актерката и поранешна градоначалничка Билјана Беличанец пронајдена мртва

Од МВР потврдија дека актерката и поранешна градоначалничка на скопска Општина Кисела Водa, Билјана Беличанец (45) синоќа е пронајдена мртва.

Порталот Сакам да кажам, неофицијално објави дека таа е најдена обесена во бања во стан во центарот на Скопје.

Смртта ја пријавил член на семејството околу 22.40 часот.

Родена е на 25 јули 1973 година во Скопје и беше мајка на две деца.

Нејзин матичен театар беше Драмскиот театар во Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Најдобрата“: Калиопи, Џамбазов, Зафирчев, Петрушевска… се простуваат од актерката Беличанец

„Почивај во мир Туфи. Спиј мирно Билјана“: Реакции на Твитер за смртта на актерката Беличанец

Детали од Обвинителството за смртта на актерката Беличанец

Актерката Билјана Беличанец, мајка на две деца, мртва ја пронашол нејзиниот сопруг

Фото: ТВ Нова

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АХВ: Мандарините од Турција се безбедни за јадење

Редакција

(Фото) Прва трансплантација на матични клетки од несроден донор: Филип размислува да стане амбасадор на сите кои сакаат да донираат коскена срцевина

Редакција

Телото на Стефановски денеска беше кремирано: Студентите започнале петиција една од зградите на Универзитетот во Кент да го носи неговото име

Редакција