еМагазин
Image default
Македонија

Активистката за легализирање на марихуаната, Моника Ристеска осудена на една година затвор

Активистката за легализирање на марихуаната, Моника Ристеска, е осудена на една година затвор.

Делото за кое се товари е „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.“

Ристеска е во притвор од мај годинава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Активистката за легализација на марихуаната Моника, доби условна казна

Што се нашла полицијата: Детали од Обвинителството за притворот за Моника

Фото: Фејсбук/Ристеска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

СЈО ја тера истрага за „Попис“: Ќе одговараат ли Али Ахмети и Никола Груевски?

Никола Осило

Кој ќе седне во претседателската фотелја на претседателот Иванов?

Редакција

Кипар станува нов проблем за датум за старт на преговори со Македонија и Албанија?

Редакција