еМагазин
Image default
Балкан

Албанија повторно се тресе: Силен земјотрес утрово ги разбуди нашите соседи

Нова серија од 11 земјотреси имаше вчера и утрово во Албанија, а еден од нив со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала освен Албанците ги вознемири и граѓаните  во соседните земји.

Засега нема информации за нови оштетувања. Инаку вчера почина уште еден од повредените во неодамнешниот земјотрес со што црниот биланс се искачи на 51 жртва.

Премиерот Еди Рама вчера соопшти дека потрагата по преживеани е завршена, бидејќи се верува дека веќе нема луѓе под урнатините.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Еди Рама не можеше да ги задржи солзите: Земјотресот во Албанија зеде 50. жртви

Како и Вие да помогнете: Црвениот крст со првична помош од 30.000 евра за жртвите од земјотресот во Албанија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Меѓу загинатите и две деца: Маж во Албанија уби осум и рани шестмина свои роднини

Редакција

(ВИДЕО) Заради Договорот од Преспа со молотови коктели нападнат домот на пратеничка од СИРИЗА

Редакција

Албански државјанин убиен во Грција по расправија за етнички прашања и Македонија

Никола Осило