еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Албум со сликички од џабе судења коа ќе излезе“: Твитер реакции за одложување на затворската казна на Јанкулоска

На поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска и е прифатено барањето да и се одложи четиригодишната затворска казна за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

Случајот „Тенк“ се однесува на набавката на блиндирано моторно возило „мерцедес С 600 гард“ во вредност од 600 илјади евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вонредно ќе се преиспитува пресудата: Прифатено барањето на Јанкулоска за одложување на затворската казна за „Тенк“

Информацијата предизвика низа реакции во јавноста и на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

Фото: Фејсбук/Јанкулоска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пребројани 400.000 гласачки ливчиња: Пендаровски води пред Силјановска Давковка, разликата се стеснува

Никола Осило

еМагазин се приклучува на иницијативата Драмски театар да го носи името на Горан Стефановски

Редакција

Македонска работа: Кога партиите се на власт „цветаат“ буџетите за изборни кампањи

Никола Осило