еМагазин
Image default
Бизнис

„Али Хиса Бау Хаус“ го доби тендерот на Зоолошката градина за изградба на „Дино Јура парк“ вреден 138.000 евра

ЈУ Зоолошка градина на Град Скопје по распишаниот тендер за изградба на „Дино Јура парк“ склучи договор со трговското друштво за градежништво трговија и услуги „Али Хиса Бау Хаус“ од Струга.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 8.537.213 денари или околу 138.000 евра.

Фото: ЗОО Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Арс Ламина“ и „Арбериа дизајн“ склучија „најтешки“ договори со МОН за откуп на учебници

Никола Осило

Агенција за странски инвестиции и промоција на извозот ќе потроши 4 милиони денари за авионски карти

Редакција

Намалена добивката на „Европа“

Никола Осило