еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Алкалоид ја доби наградата „Кристално ѕвоно“ на Македонската берза за најтранспарентна компанија

Алкалоид АД Скопје ја доби наградата „Кристално ѕвоно“ за најтранспарентно акционерско друштво котирано на Македонска берза АД Скопје, за 2018 година.

Наградата беше доделена во рамките на дваесеттата годишна конференција во организација на Македонска берза АД Скопје, одржана на 29-ти март 2019 година.

„Оваа награда го потврдува високото ниво на корпоративно управување во компанијата, како и транспарентноста во работењето и квалитетот на комуникацијата со инвеститорите, институциите, медиумите и јавноста воопшто“, велат од компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

НЛБ Банка воведе нови промотивни станбени кредити со намалени каматни стапки фиксни до 10 години

Редакција

Стартуваше тримесечната програма на МАСИТ за преквалификација на кадар

Редакција

Шилегов најави ново јавно претпријатие за улични кучиња, „Вардариште“ ќе стане минато

Редакција