еМагазин
Image default
Локално

Алкохолизиран скопјанец направил хаос во спoртска обложувалница

На 11.01.2020 год. во 21,30 часот во СВР Скопје вработен во спортска обложувалница пријавил дека во обложувалница лоцирана на бул.,,Февруарски поход“ едно лице, кое било во видно алкохолизирана состојба, го нарушило јавниот ред и мир со агресивно однесување и кршење на шишиња, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во товарно возило откриени 61 мигрант, возачот избегал

Никола Осило

(Фото) Шарена гимназија: Учениците ја разубавија „Орце Николов“

Редакција

Несекојдневна кражба: Им „здиплил“ над 26.000 килограми јаболка

Редакција