еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Амбасадорката Кејт Брнс им служеше палачинки на вработените во амбасадата на САД

Американската амбасадорка во земјава Кејт Брнс придружувана од заменик-шефицата на мисијата Литлџон им служеа американска палачинки на вработените во амбасадата на САД за да им искажат благодарност за нивното исклучително работење.

„Каков е вашиот специјален начин за да им искажете благодарност на колегите, семејството и пријателите“, стои во постот објавен на Инстаграм профилот на американската амбасада.

Фото: Инстаграм/Амбасада на САД

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со алерголошките тестови до сигурен одговор: На што е алергично вашето дете?

Никола Осило

(Видео) Велија Рамковски подготвува емисија во која се појавува лично тој

Редакција

(Фото) Иванов се збогуваше: Функциите доаѓаат и проаѓаат, но човечноста останува

Редакција