еМагазин
Image default
Македонија

Амбасадорот Филипов ќе ја кординира македонската група која со грчката ќе преговара за трговските марки

Амбасадорот Ѓорѓи Филипов ќе биде координатор на Меѓународната група на експерти од Република Северна Македонија за трговски марки, и имињата и другите облици на интелектуалната сопственост, кои со колегите од Грција ќе работат за постигнување на взаемно прифатливи решенија за овие прашања, согласно обврските од Договорот од Преспа, потпишан на 17 јуни 2018 година.

Филипов е назначен за координатор на денешната 140-та редовна седница на Владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Ѓорги Филипов, еден од кандидатите за претседател на државата од СДСМ

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Димитров бара раздвојување на Македонија од Албанија за датум за преговори со ЕУ

Редакција

Со ХИВ во Македонија инфицирани 390 лица

Редакција

Мицкоски на средба со Касами: Се формира ли поширок опозициски фронт?

Никола Осило