еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Амнестирани пратениците Мукоски, Василевски, Димовски, Трачуловски и Арнаудов

За 24 анализа на телевизијата 24, претседателот на Кривичен, Иван Џолев, откри кои се 12. лица, кои добија решение за амнестија за настаните во македонското Собрание од 27. април лани.

Станува збор за пратениците Крсто Мукоски, Сашо Василевски, Љупчо Димовски, Јохан Трачуловски и Љубен Арнаудов, вработените во кабинетот на поранешниот претседател на Собранието, Елена Божиновска и Иван Цветановски, обвинетиот Захарије Симовски, браќата Стефан и Михаил Младеновски, Митре Питроповски, Илија Славевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Обвинителство пристигнале 66 барања за амнестија: За 12 дадено позитивно мислење

Твитер „прегреа“ за амнестијата и притворот: „Правна држава, жими ашимов“

Амнестија „кому иде“: Што да кажат затворените за кражба на ќебапчиња?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Водечките светски медиуми го анализираат „големото бегство“ на Никола Груевски

Никола Осило

Казна од 1.500 до 2.000 евра доколку не ја почитувате забраната за движење во шума

Редакција

Заев: АСНОМ во преамбулата на Уставот ќе биде спомнат двапати

Редакција