еМагазин
Image default
ЖИВОТ

АМСМ: Врнежи од снег во Маврово, но засега не се пречка за сообраќајот

Сообраќајот на државнита патишта се одвива тековно и по влажни коловози на повисоките места во северозападните, западните и југозападните делови од државата.

-Во останатите делови од државата коловозите се наместа влажни. Врнежи од снег со среден интензитет се бележат во Маврово, а со слаб интензитет во Крушево, Кичево, Македонски Брод, Делчево и на планинските превои Буково и Ѓавато, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот, соопшти  Автомотосојузот на Македонија и апелира да се вози внимателно и брзината да се присподоби според условите на патот.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прогласена епидемија на мали сипаници на територијата на цела држава

Редакција

Стравот беше присутен цело време, но знаевме дека Алеа е во сигурни раце

Никола Осило

Топло до утре попладне, потоа ветер и пад на температурите

Редакција