еМагазин
Image default
Македонија

Јанакиески за ТВ21: Нема да бегам, најостро го осудувам бегството на Груевски

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески ексклузивно за телевизијата ТВ 21 вели дека најостро го осудува бегството на поранешниот премиер, сега пратеник, Никола Груевски.

„Најостро го осудувам ваквиот чин, бидејќи ќе влијае негативно на судските предмети во целост, а посебно во оние предмети каде сме заедно обвинети”, вели Јанакиески за ТВ21.

Јанакиески додава дека не планира да бега од Македонија и дека моментално е во Скопје.

Јанакиески е обвинет во неколку случаи на Специјалното јавно обвинителство.

Фото: Фејсбук/Јанакиески

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Притворени Миле Јанакиески и Кирил Божиновски

Jанкулоска за ТВ21: Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде

Пешевски за ТВ21: Разочаран и вознемирен сум од бегството на Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штериев бара дополнителни списи од ЈО за Јанева, Јовески смета дека некој од нејзините колешки може да ја замени

Редакција

(Фото) Поглаварот на ИВЗ, Реисот Сулејман Реџепи, на Фејсбук се пофали дека добил албански пасош

Редакција

Сите детали за предметот „Таргет – Тврдина“, поради кој Мијалков заврши во притвор

Редакција