еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанева на денешната прес-конференција во СЈО не одговараше на новинарски прашања

Специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева, која конечно се појави во јавноста откако поднесе оставка, на денешната прес-конференција во просториите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) не одговараше на новинарски прашања.

Ја прочита напишаната изјава и веднаш си замина, иако бројни новинарски екипии чекаа да постават прашања во врска со случајот на Јавното обвинителство, “Рекет“ и евентуалната нејзина директна или индиректна инволвираност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јанева: Чиста сум, не само Бојан Јовановски, туку и други без да знам го злоупотребувале моето име и презиме

Не бил изгубен: Обвинителство го обезбеди и вториот мобилен телефон на Катица Јанева

„Село гори, Ката се чешла!“: Твитер реакции за видеото на Катица Јанева од фризерски салон

(ВИДЕО) На социјалните мрежи се појавија снимки со Катица Јанева на фризер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жбогар: „Рекет“ не влијае на европерспективата, да се најде решение за иднината на СЈО

Редакција

Грчките медиуми: „“Исчезнат“ поранешниот премиер на Скопје“

Редакција

Извршители „во напад“ на фирмите на Цветан Панделески

Никола Осило