еМагазин
Image default
Македонија

Јанева: Можеби „Ел Чека“ бомбите ги презема од You tube, од кај нас не се

Специјалната обвинителка Катица Јанева уште еднаш дообјасни дека прислушуваните разговори кои ги објавува кичевчанецот Шеќерим Ахмети, кој на „Фејсбук“ е познат како „Ел Чека“, не се во нивната архива.

На прашањето дека една од „бомбите“ беше веќе објавена пред неколку години, рече дека можеби „Ел Чека“ си ги презема од You tube.

„Тие се јавно објавени, може да си ги презема од You tube“.

Таа денеска даде отчет за сработеното во првата половина од годинава и го презентираше извештајот за работата на нејзиниот тим пред Советот на обвинители.

Фото: СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

СЈО се огласи по „италијанската“ снимка за „Рекет“: „Потврда дека сме чисти“

Никола Осило

Животот на младата Цековска чини само три години затвор за возачот што ја покоси

Редакција

Фатиме Фетаи: „Сочно ја опцув Јанева поради нејзината наредба да не претресуваат полицајци на влез во СЈО“

Редакција