еМагазин
Image default
Македонија

Ангелка Пеева Лауренчиќ можен кандидат на ЛДП за претседателските избори

Доколку Либерал – демократската партија на претседателските избори излезе самостојно нејзин кандидат ќе биде Ангелка Пеева Лауренчиќ, пренесе партијата на својот Фејсбук профил.

Таа беше претседател на Либерална Унија на Млади, а беше и пратеник од редовите на ЛДП од 2002 до 2006 година. Веќе 15 години е на чело на една од најголемите агенции за односи со јавноста во Република Македонија, „Имиџ ПР“.

Таа е родена во 1969 година во Штип. Мајка е на две деца.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пеева-Лауренчиќ: ПР-от е уметност, а пропагандата порнографија

Три сценарија за претседателските избори

Кој ќе биде кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ?

Кој ќе седне во претседателската фотелја на претседателот Иванов?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Судење за насилството во Собрание: Вељаноски му пишува на Димовски: „одма десетина пратеници пред кабинет кај мене за да го бранат“

Редакција

Косово не одговара на барањата на Македонија за екстрадиција на обвинетите за „Монструм“, Демири и Исмаиловиќ

Редакција

Руска сајбер шпионка роварела во Македонија по кумановските настани

Редакција