еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска отвори предмет за дивоградбата на Матка, оти сите институции се прогласија за ненадлежни

Бидејќи сите институции се прогласија за ненадлежни за дивата платформа на Матка, Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) отвори предмет за истата.

Претседателката на ДКСК, Билјана Ивановска на денешната седница рече дека за случајот ќе бараат документи од општината Сарај.

Рече дека од Комисијата одлучиле да постапуваат за Матка, бидејќи институциите се прогласиле за ненадлежни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Антикорупциска решила два случаи на непотизам

Не се знае по кој критериум била избрана ќерката на Џафери, која се вработи во ЕЛЕМ

Фото: Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Спасовски: На граѓаните во Дебар и Центар Жупа нема да им фали ништо, без паника

Редакција

Детален преглед: МНР објави корисни информации за нашите граѓани кои корона вирусот ги затекна во странство

Редакција

(Видео) Премиерот Заев го поправи вицепремиерот Анѓушев откако кажа Република Македонија

Никола Осило