еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска ја прекинува постапката против министерот Манчевски

Претседателката на Државната комисија за спречување на корупција, Билјана Ивановска денеска извести дека за предметот грчки фирми на министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, конкретно за фирмата „Мегатрон“, до комисијата пристигнал демант со приложени докуменит од стрна на министерот.

– Очекуваме во иднина подносителите да доставуваат пријави со точни и вистинити податоци, во функција на ефикасно работење на комисијата од аспект на трошење ресурси и време, но и да не се нанесува штета на угледот како на поднисителот на пријавата, така и за оној за кој се поднесува пријавата, изјави Ивановска.

МИА/Фото: Влада

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Антикорупциска: Иванов се уште не платил за прекршочната

Антикорупциска со прекршочна за пратеничката Ковачев

Антикорупциска нема да постапува за вработувањето на шурнајката на министерот Бектеши

Антикорупциска отвори постапка за “грчките фирми“ на министерот Дамјан Манчевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои се Македонците Аријана и Бојан Коскарови кои се најдоа на престижната листа „30 под 30” на Форбс

Редакција

(Видео) Семејството продаде се што имаше, на ред сме ние: Да спасиме мајка на две деца

Редакција

Притвор за четири лица осомничени за пукањето во центарот на Тетово

Редакција