еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска ќе испитува како поранешните претседатели Иванов и Црвенковски ги избрале канцелариите

Од Државната комисија за спречување на корупцијата на денешната отворена седница најавија дека ќе ги испитуваат начините на кои е извршен избор на канцелариските простории на поранешните претседатели на државата.

По завршувањето на функциите, канцеларии користат поранешниот претседатели на државата, Бранко Црвенковски и Ѓорге Иванов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Иванов ќе не чини 1.950 евра месечно за канцеларијата во Џевахир „Скај сити“

“Поарно што Хорхе избра пензија наместо враќање на Правен: Твитер го „испраќа“ Иванов

Кои привилегии ќе ги има Иванов откако му истече мандатот

Фото: Кабинет на Иванов

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Законот за иднината на СЈО за кој се уште нема договор од денеска во собраниска процедура

Редакција

Инфективните одделенија се оптоварени, лекарите преморени: Реорганизација за напливот пациенти со корона вирусот

Редакција

(Видео) Професионалец до крај: Во најтешките моменти од животот, Влатко Стефановски не го откажал концертот во Мелбурн

Редакција