еМагазин
Image default
Македонија

Антикорупциска нема да постапува за вработувањето на шурнајката на министерот Бектеши

Од Државната комисија за спречување на корупцијата денеска информираа дека немаат надлежност да постапуваат по вработувањето на шурнајката на министерот за економија Крешник Бектеши, во АД. ЕЛЕМ подружница – Струга.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Антикорупциска: Иванов се уште не платил за прекршочната

Антикорупциска со прекршочна за пратеничката Ковачев

Антикорупциска ја прекинува постапката против министерот Манчевски

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Двајца потешко, а шест полесно повредени во судар на македонски туристички автобус и камион кај Линц

Редакција

Кривична за поранешната директорка на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца-Биљановска

Редакција

Џафери: Собранието ќе заседава по избори, се друго е обид за пуч

Редакција