еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска ќе го проверува имотот на судиите Панчевски, Вангеловски, Зафировска, Костова и Лаличиќ

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) отвори предмет за злоупотреби и коруптивни дејства за судиите Владимир Панчевски, Јово Вангеловски, Александра Зафировска, Светлана Костова и Софија Лаличиќ.

„По добиени сознанијата од Извештајот на Стејт департментот за човековите права за 2018 година за РСМ за злоупотреби и коруптивни дејства на поединечно наведени судии Комисијата заклучи да изврши проверка на податоците од анкетните листови и изјави за интереси на следните лица: Владимир Панчевски, Јово Вангеловски, Александра Зафировска, Светлана Костова и Софија Лаличиќ“, изјави денеска претседателката на ДКСК, Билјана Ивановска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Имотот на Јанакиески, Мисајловски и Божиновски под лупа на Антикорупциска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Продолжува судењето за „Маџар телеком“ на СЈО

Редакција

„Скопски пазар“ повторно ја „тресе“ берзата: Продадени акции за 132.000 евра во две блок-трансакции

Никола Осило

Хан, Могерини, Столтенберг честитаа за уставните измени, никој не спомнува Северна Македонија

Никола Осило