еМагазин
Image default
Локално

Апел од Град Скопје: Не палете огнови за Бадник

Град Скопје апелира до граѓаните да се воздржат од палење огнови на отворено по повод прославата на божиќните празници со цел да се заштити животната средина и амбиенталниот воздух.

„Апелот е усогласен со градоначалниците на сите скопски општини кои решија да се откажат од доделувањето дрва од општините за оваа намена, со цел да се спречи дополнително загадување на воздухот во град Скопје“, се вели во соопштението на Град Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Двајца браќа од Скопје нападнати пред дискотека

Викендов поради градежни работи ќе биде затворен бул. „Партизански Одреди“ во Скопје

Редакција

Измамена штипјанка: Им дала пари за заедничка куќа, ја сместиле во „шупа“

Никола Осило