еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

АПЕЛ за масовно учество: Граѓаните и активистите утре ќе ја бараат исчезнатата Марија Брзакова

Активистите за чиста животна средина „Здрава котлина“ ги повикуваа сите граѓани и активисти кои се во можност да учествуваат во организирана акција за пребарување на теренот.

„Акцијата започнува утре (сабота, 25 јануари 2020) од 8:00 пред општина Босилово каде заедно со МВР и други организации ќе се пребарува за Марија Брзакова.

Марија исчезна пред една недела и била облечена во тренерки во темна боја, на нозете имала патики или влечки, со себе не носела ташна, мобилен или било каков документ. Висока е околу 160 сантиметри, средна градба, со долга костенлива коса.

Со оглед дека се работи за поголем простор за пребарување, неопходно е повеќе луѓе и секој активист на терен е важен. Затоа апелираме на масовно учество во акцијата и споделувајте ја информацијата“, се вели во апелот на фејсбук-профилот на Здрава котлина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И ловци се вклучуваат во потрагата по исчезната Марија Брзакова од Босилово

Петти ден ни трага ни глас од Марија Брзакова од Босилово, полицијата трага со кучиња

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зошто ги славиме големите македонски и сесловенски просветители Светите браќа Кирил и Методиј

Редакција

Ќе се сведе ли судбината на „Рекет“ на зборот на Катица Јанева против зборот на Боки 13?

Никола Осило

Спасовски, Шилегов, Бочварски, Манчевски, Зекири, Ременски „лоши“ за СДСМ, а за граѓаните?

Редакција