еМагазин
Image default
Да помогнеме

Апел за помош: Потребни се само 180.000 денари за да му го олеснат животот на Александар Велески

Актерката Весна Петрушевска преку нејзиниот Фејсбук профил упати апел за финансиска помош за Александар Велески на кој му е неопходна нова инвалидска количка.

„Дечки, дали може да одвоите 2 минути од вашето време и да се обидеме да му помогнеме на Александар Велески за да собереме пари и да му се обезбеди нова количка. Нашата цел се 180.000 денари и тоа да донираме на неговата сметка“.

Граѓаните и фирмите кои сакаат да донираат за оваа благородна цел тоа можат да го сторат на сметка на: Александар Велески  530500011332467 Охридска банка А.Д Скопје.

Фото: Фејсбук/Петрушевска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Струмичани трчаа за малата Нина да замине на лекување во САД: Како и Вие да помогнете

Редакција

Вклучете се: Хуманитарна акција за настраданите во пожарите во Грција во Нано бар

Петре Димитров

Да донираме средства за трета операција за двегодишната Мила

Редакција