еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Апел за помош: Потребни се само 3.000 евра за младата Менче да ги „фрли“ штаките

Драги пријатели, сега ми требате повеќе од било кога! Инаку, некои од вас ме знаат, а некои тек ќе ме запознаат, но јас сум девојката која се бори со сопствениот колк и пробува на било кој начин да го спаси. Првиот пат успеавме заедно и се супер беше, но се десија некои неочекувани работи кои мене ме вратија на штаки еве скоро цел месец не можам левата нога да ја мрднам и едвај со аналгетици успевам да станам на нозе за да можем испитувања да си направам, напиша на својот Фејсбук профил младата Стаменка (Менче) Трповска.

„Да појаснам: Ланската операција на колкот која ја направив во Белград, Србија беше успешна, но се десија некои компликации за кои морав пак итно да се оперирам во Србија. Но добро познатата причина за одлагање на се, наречена корона ни ги промени животите на сите, па така и на мене и чекајќи сево ова да помине и границите да се отворат за да ја заминам за Србија да се оперирам по втор пат ми се одложи. На средина на март месец требаше да заминам за Белград, но се откажа и јас така чекајќи пак завршив на штаки и тоа полошо од било кога. Искрена да бидам веќе не можам да издржам, ни спијам како што треба ни ништо од огромни болки. Па пак собрав храброст да ви се обратам на вас, драги мои пријатели поради тоа што сама не можам да се изборам со ова ниту физички ниту финансиски. Така што, ова мое лекување и пост оперативен третман ќе ме чини 3.000 евра за кои јас не можам да си ги обезбедам.

Како што слушнавме и прочитавме на порталите од вчера официјално се отворени границите, што значи дека можам сега да патувам и тоа што е можно поскоро.

Затоа најдлабоко и најискрено ќе ве замолам кој колку може да донира за оваа моја агонија конечноо да заврши и да продолжам нормално да чекорам. За мои 26 години мислам дека заслужувам подобар живот без болки.

Тука ќе ги оставам мојата денарска и девизна сметка и кој колку може нека донира и ве молам споделувајте! Ви благодарам однапред на сите!!!“, напиша Трповска.

Сметки:

Халк банк: 270700042513594

IBAN Code: MK07270700051478528
Bank name: Halkbank
SWIFT: EXPCMK22

Со назнака: Донација за Стаменка

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хрватскиот фудбалер во Интер, Марсело Брозовиќ уплати 3.000 евра на Менче која бараше помош за операција на колкот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Милошоски вели дека „бомбите“ се од времето на Мијалков, на Заев му порача дека ќе го отвори како пупка

Редакција

Виртуелни тури на познати музеи „против“ корона вирусот: Останете дома

Редакција

10 члена на општинскиот кризен штаб на Куманово позитивни на коронавирусот

Редакција