еМагазин
Image default
Да помогнеме

Апел за помош: Потребни се уште 15.000 долари за операција на двегодишната Мила

Потребни се уште 10.000 долари за трета операција на двегодишната Мила која боледува од церебрална парализа.

Од потребните 25.000 долари за третата операција на ова слатко девојче досега се собрани безмалку 15.000 долари.

Еве како можеме да помогнеме:

Донациски броеви:

ВИП 143 123
Телеком 070 143 143

Донациска сметка:

МИЛА ДИМОСКА
530500021204351
OHRIDSKA BANKA

За донации од странство:

MILA DIMOSKA
str.Bogomilska 53, 6000 Ohrid, Macedonia
OHRIDSKA BANKA A.D. Skopje
IBAN CODE: MK07530280005506949
SWIFT: OHRDMK22

Фото: Фејсбук/Сите за Мила

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ајде луѓе, можеме да собереме уште 1.500 евра за лекување на шестмесечниот Ангел

Редакција

(Видео) Една од десетината во светот: Христина живее со „синдром на свеќа“ кој и создава здравствени проблеми

Редакција

Апел за донација на летна облека за бегалците

Редакција