еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Апелацискиот суд ја одби жалбата: Орце Камчев останува без пасош

Апелацискиот суд Скопје ја одби како неоснована жалбата на осомничениот во „Империја“, Јордан Камчев и го потврди првостепеното решение со кое е одбиен предлогот на осомничениот за замена на мерката претпазливост со гаранција.

„Апелацискиот суд донесе решение со кое жалбата на осомничениот Ј. К. од С. изјавена преку неговиот бранител ја одби како неоснована, а првостепеното решение, со кое е одбиен предлогот на осомничениот за замена на мерката претпазливост со гаранција, го потврди“, соопшти Апелација.

Од Апелација информираат дека вака донесените одлуки ќе бидат објавени во целост на веб страната на судот во рокот определен со Законот за управување со движење на предметите во судовите.

Одбраната на осомничениот во „Империја“ бизнисменот Јордан Камчев, образложувајќи ја жалбата за укинување на мерката претпазливост и одземање на патна исправа, на 23 јануари годинава во Апелацискиот суд во Скопје, рече дека понудената гаранција од над 3 милиони евра е многу сериозна, особено што се однесува на враќање на патна исправа, а не на мерката притвор.

МИА/Фото: Орка холдинг

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судот не му го дава пасошот на Орце Камчев

Одбраната вели дека нема да бегал, бара од Апелација враќање на пасошот на Орце Камчев

Орце Камчев и Цветан Панделески за 24 милиони евра си купуваат златна кокошка „сами од себе“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

НАТО не го потврдува писмото на Столтенберг за Преспанскиот договор

Редакција

Дебар и Скопје во 4 фаза: Какви се проценките за ширење на коронавирусот во Македонија

Редакција

(Фото) Есенска модна инспирација: Каролина во боите на Mango

Редакција