еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Апликацијата МојДДВ достапна и за корисниците на Ајфон, еве од каде да ја преземете

Апликацијата МојДДВ е достапна и за корисниците на iOS на Аpple store, информираше директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска на својот Фејсбук профил.

За да ја инсталирате истата кликнете ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како да го надминете проблемот со скенирањето на фискалните сметки на апликацијата „МојДДВ“

УЈП разјасни повеќе нејаснотии околу враќањето ДДВ од фискални сметки

„Дојди, сама сум, ќе скенираме фискални“: Твитер реакции за повратот на ДДВ

Фото: УЈП

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед; Стапуваат на сила новите правила за тргување на Македонската берза

Никола Осило

Министерството за земјоделство вработува 45 шумски полицајци

Никола Осило

„Жито Полог“ за шест месеци со добивка од 10,8 милиони денари

Никола Осило