еМагазин
Image default
Локално

Арачиновец хероинот го „зачинувал“ со кофеин, парацетамол и диазепам

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство – Скопје против С.Б.(39) поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, казниво по член 215 од Кривичниот законик на Република Македонија. На 01.02.2019 година, врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот во село Арачиново, информира МВР.

При претресот биле пронајдени и одземени хероин, мешавина од кофеин и парацетамол, диазепам и пари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уште една трагедија: Почина едномесечно бебе во Скопје

Никола Осило

Утре ќе се избира в.д. градоначалник на Охрид, по ненадејната смрт на Стојаноски

Редакција

Сопругата го пријавила, сопругот го прегазил полицаецот што дошол да помогне

Никола Осило