еМагазин
Image default
Локално

Арачиновец повреден од залутан куршум

На 12.08.2019 во СВР Скопје В.С.(21) од с.Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21,30 часот во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на З.С.(47), информира МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тројца „јунаци“ натепале и ограбиле 88-годишен маж сред бел ден во Скопје

Никола Осило

Кичевчани ги малтретирале своите деца, женското го присилувале на проституција

Редакција

Одредени мерки на претпазливост за обезбедувачот во „Сити Мол“ кој пријави лажна бомба

Редакција