еМагазин
Image default
Македонија

Ариф Асани именуван за заменик-директор на Агенцијата за национална безбедност

На денешната седница Владата на Република Северна Македонија, на предлог на директорот на Агенцијата за национална безбедност, го именуваше Ариф Асани за заменик на директорот на Агенцијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе се основа Агенција за национална безбедност, УБК заминува во историјата

Каков имот пријавил Виктор Димовски, новиот директор на Агенцијата за национална безбедност

Кој е Виктор Димовски, новиот директор на Агенцијата за национална безбедност

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зошто Србија молчи за бегството на Груевски?

Редакција

За потребите на НАТО грчки воени авиони пробно прелетаа над Македонија

Редакција

Во ДУИ вознемирени од назначувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање

Никола Осило