еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Јас стварно незнам зошто се уште сме држава, а не нечиј протекторат„: Твитер реакции за одложеното заминување на Сеад Кочан во затвор

Додека нема одлука од судија за извршување санкции по барањето на Сеад Кочан за одложување на издржувањето на затворската казна од четири години и осум месеци за предметот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), согласно Законот за извршување санкции се пролонгира неговото заминување во затвор.

Бизнисменот Кочан според упатниот акт вчера требаше да се јави на издржување на затворската казна, откако Кривичниот совет во понеделникот ја потврди одлуката на судијата од Кривичниот суд да се одбие барањето на Кочан за одложување на издржувањето на затворската казна.

Информацијата предизвика реакции во јавноста и на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

Фото: Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Семос“ го доби тендерот на Агенцијата за вработување за обука вреден 389.000 евра

Никола Осило

Починаа уште тројца пациенти од корона вирусот, вкупната бројка достигна 104

Редакција

„Кореа ауто-трејд“ го доби тендерот на општина Куманово за набавка на автомобил вреден 13.500 евра

Никола Осило