еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ассеко Сее“ го доби тендерот на Царинската управа за одржување и развој вреден 308.000 евра

Царинската управа по распишаниот тендер за одржување и развој на НКТС склучи договор со трговското друштво за производство, услуги и промет „Ассеко Сее“  ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 18.983.051 денари или околу 308.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Тојота автоцентар“ го доби тендерот на РКЕ за набавка на две патнички возила вреден 40.000 евра

Редакција

Сите на одмор, Катица Јанева на „работа“

Редакција

На Груевски и понатаму ќе му се суди за „Траекторија“: Апелација го поништи решението

Редакција