еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ассеко СЕЕ“ го доби тендерот на Катастарот за одржување на податочен центар вреден 172.000 евра

Агенцијата за катастар на недвижности по распишаниот оглас за одржување на податочен центар на продукциска и дистрибуциска околина и мрежна опрема склучи договор со трговското друштво за производство, услуги и промет „Ассеко СЕЕ“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 10.620.000 денари или околу 172.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев по прославата на Мечкин Камен продолжува во Охрид и Грција- министрите од денеска на одмор

Редакција

Пребројани 50.000 гласачки ливчиња: Пендаровски води пред Силјановска Давковка

Никола Осило

Владинот портпарол Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

Редакција