еМагазин
Image default
Бизнис

„Атлантис“ го доби тендерот за Министерството за правда за авионски билети и летови за екстрадикција вреден 76.000 евра

Министерството за правда по распишаниот тендер за набавка на услугата за резервација на авионски билети и организација на специјални летови за екстрадиција за потребите на Министерство за правда склучи договор со друштвото за туризам и угостителство „Атлантис“ ДООЕЛ Струмица.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 4.720.000 денари или околу 76.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Струмичката „Атлантис“ го доби тендерот на ЕСМ за набавка на авиобилети вреден 39.000 евра

Струмичка „Атлантис“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за набавка на авио-билети и хотелско сместување вреден 57.000 евра

Тендер „тежок“ 56.000 евра: Струмичката „Атлантис“ ќе организира службени патувања за вработените во АЕК

Струмичка „Атлантис“ го доби тендерот на НБРМ за набавка на авиобилети вреден 15 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Раде Кончар – Апаратна техника“ ја зголеми добивката

Никола Осило

СЈО ги „тресе“ фирмите на Камчев

Редакција

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Редакција