еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(АУДИО) Хит на социјалните мрежи: „Се ќе биде океј“, песна со Јанева и Камчев

Аудио снимката која ја објави италијанскиот весник „Ла Верита“, за случајот „Рекет“, на која се слуша и гласот на специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева, која на бизнисменот Орце Камчев му вели да не се секира и дека се ќе биде ОК, стана инспирација и за песна.

Јанева преку соопштение потврди дека на снимката е нејзиниот глас и дека нејзина обврска е да контактира со сите осомничени.

Песната „Се ќе биде океј“ можете да ја слушнете ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најави ли Катица Јанева и нови: За кои актуелни функционери СЈО има истраги?

(Видео/аудио) Трета „бомба“ од „Ла Верита“: Повторно се слуша гласот на Јанева, а се споменува и премиерот Заев

И се закани ли Јанева на власта за “Рекет“?

“Нема рекет, нема мир“: Твитер реакции за „Рекет“, Јанева, Камчев, Боки 13…

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Тежок тендер“: „Бапал“ ќе ги чисти објектите на државната управа за 204 милиони денари

Никола Осило

Невладините организации бараат враќање на своите работни места на свиркачите Лазаревски и Костовски

Редакција

Зоран Ангеловски ќе биде директор на ОТА

Редакција