еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Нови аудио-снимки на „Јутјуб“: Со Сашо Мијалков расчистив се, нема да дозволам да ми го газат достоинството

На Jутјуб се појавија аудио – снимки на кои се слушаат разговори помеѓу неколку лица, а во дел од нив се бара помирување помеѓу двете најголеми партии. Се спомнуваат лидерот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски, како и семејството Заеви, односно братот на премиерот Вице Заев.

Снимките се пуштени вчера, кога беше и судењето за „Рекет“, во кој како сведок се појави и бизнисменот Орце Камчев. Засега не е познато дали се поврзани со овој случај.

Ви пренесуваме дел од разговорите:

Шефе, ако не се смири топката, дај да пробаме да направиме некакво смирување и нешто со ВМРО-ДПМНЕ, они двајца со некакви двајца медијатори наши, странски, да се закопаат секирите сите, привидно да се глуми кавга, они ќе изгубат, кај и да е ВМРО ќе си дојде. Ако треба крв, и крв. Имаш деца, имаш машко дете. Ќерка му е што ме боли к…т. И да не нема тоа е, ама нема да дозволам да ми го газат достоинството. Јас со Сашо Мијалков се расчистив.

 

Ќе пуштам од Бугарија како Ким Јонг..Па тепајте се во Македонија. И ќе иде се у п…у матер. И ќе дојде Мицкоски. И шо праиме после? Треба крв до колена? Не се научија дека 30 години најпаметни Љупчо и Бранко испаднаа и после седнаа се договорија, така беше?

Имаш ли некое влијание или не кај нив? Викни утре да се видиме и да се разбереме со Вице. Ќе крварат и они и ние.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уставен суд ќе одлучува дали важат помилувањата на екс-претседателот Иванов

Редакција

И Гевгелија ќе добие модуларна болница за лечење на пациенти со Ковид-19

Редакција

Ковачевски не е ниту за ниту против хрватскиот модел за уставните измени, го одби предлогот на Мицкоски за лидерска

Редакција