еМагазин
Image default
Да помогнеме

Аукција на потпишани спортски дресови за помош на Сара

Во организација на граѓанската иницијатива „Не биди ѓубре“ и „Коузи бар“ во среда со почеток од 21 часот ќе се одржи аукција на потпишани дресови од наши спортски клубови, ракометните клубови „Металург“, „Вардар“ и кошаркарските клубови „Работнички“ и „МЗТ Скопје“

Оригинален дрес може да се купи и од Фудбалската репрезентација на Македонија и два дреса од ракометни судии и тоа оние на Начевски Ѓорѓи и Славе Николов!

Почетна цена на дрес е 2.000 денари.

Собраните средства ќе бидат наменети за лекувањето за Сара од Охрид.

Повеќе инфо ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Картите од продажбата за претставата „Не се клади на Енглези“ ќе бидат за помош за Сара

Општина Дебрца покажа како се може: Советот едногласно изгласал парична помош за Сара

СРАМОТА: Советниците од Општина Охрид не дадоа помош за нивната сограѓанка Сара

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Семејството продаде се што имаше, на ред сме ние: Да спасиме мајка на две деца

Редакција

После шест години поминати во искушение со изгубен вид и пет операции на глава, да го направиме посветол животот на Ивана

Редакција

„Биди срцевина, биди херој“: На „Виз ер“ маратонот можете да дарувате крв и да спасите нечиј живот

Редакција