еМагазин

Author : Никола Осило

Локално

Полицаец повреден при боево гаѓање на полигон во штипско

Никола Осило
На 15.10.2019 во 12.05 часот на полицискиот полигон во Пенуш, штипско, при боево гаѓање од припадници на Министерството за внатрешни работи, со повреди се здобил
Локално

Нападната 17-годишна девојка на булеварот „Гоце Делчев“

Никола Осило
На 15.10.2019 во 11.10 часот во СВР Скопје, Д.К.(60) од с.Бојане, скопско, пријавила дека околу 07.40 часот на бул.,,Гоце Делчев’’ нејзината 17 – годишна ќерка
Локално

Кумановчанец доби кривична пријава за дистрибуција на детска порнографија

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.С.(17) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“, информира
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонското знаме во знак на солидарност истакнато на јарболот пред зградата на Европската комисија по ветото на Макрон

Никола Осило
На јарбол пред зградата на Европската комисија денеска е истакнато македонското знаме. Фотографијата на својот Твитер профил ја објави Кан Махрин, кореспондент на угледниот „Фајненшл
Бизнис

„Пивара“ АД Скопје му ги продаде акциите во „Аутомакедонија“ на Милан Ивановски

Никола Осило
„Аутомакедонија“ АД Скопје преку Македонската берза информира дека е извршена блок трансакција на 4.486 обични акции во сопственост на „Пивара“ АД Скопје, што претставува над
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во блок-трансакција вредна 1,2 милиони евра продадени 7.016 акции од „Алкалоид“

Никола Осило
Во блок-трансакција вредна 75,7 милиони денари или околу 1,2 милиони евра денеска на Македонската берза се продадоа 7.016 акции од „Алкалоид“ АД Скопје. Акциите се
Локално

Приведени двајца Кубанци кои илегално сакале да ја преминат македонско-грчката граница

Никола Осило
На 15.10.2019 во 14.30 часот во Полициска станица Меџитлија од слобода биле лишени П.Б.И.Е.(46) и К.Ф.Л.(29), двајцата од Куба, кои во атар на с.Драгош, битолско,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Тешко на семејствата со две минимални плати: Нема крај на животот на вересија

Никола Осило
Семејствата кои живеат од една или две минимални плати и со најновото покачување на 14.500 денари што треба да стартува од декември повторно не ќе
Бизнис

Детален преглед: Кои граѓани добија субвенции за вградување ПВЦ или алуминиумски прозорци?

Никола Осило
Министерството за економија објави список на граѓани кои добиле субвенции до 25.000 денари за вградување ПВЦ или алуминиумски прозорци. Оттаму сооспштија дека Владата ја изменила
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Остаревме со лажна надеж за ЕУ: Самите сме виновни ама и европјаните се за жалење

Никола Осило
Голема разочараност може да се забележи меѓу македонските граѓани откако вчера Советот на министри за надворешни работи на земјите членки на Европската Унија не успеа