еМагазин

Author : Никола Осило

Бизнис ТОП СТОРИИ

Мултимилионски тендер: Министерството за одбрана купува 82 возила

Никола Осило
Министерството за одбрана – сектор за логистика распиша оглас за набавка на 82 неборбени моторни возила. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 211.864.406 денари
Бизнис

Македонската берза јавно ги опомена „Макотекс“ и „Оранжерии Хамзали“

Никола Осило
Одборот на директори на Македонска берза АД Скопје донесе одлука за изрекување на мерката јавна опомена на „Макотекс“ АД Скопје поради необјавување на образложение кон
Локално

Се „истумба“ Ауди, повредени двајца млади скопјани

Никола Осило
Ноќеска на полноќ во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на крстосницата од улицата „Париска“ и улицата „Варшавска“ патничко моторно возило “Ауди“ со
Локално

Настрадаа 68 овци во крвава сообраќајка кај Маврово

Никола Осило
Вчера околу пладне било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на Мавровската крстосница, товарно возило „Фиат ивеко“ со битолски регистерски таблици, управувано
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Тајни фондови на Грција: Киро Глигоров единствен кој обелодени обид за поткуп за промена на името

Никола Осило
Се дестаблизира политичката состојба во Грција по оставката на Никос Коѕијас од функцијата министер за надворешни работи. Масло на огнот долеа и полемиката во Грција
Бизнис

Трговците трупаат залихи и најавуваат отпуштања на работниците

Никола Осило
Според оценката на раководителите на деловните субјекти, индикаторот на доверба во трговијата на мало во третото тримесечје од 2018 година е ист во однос на
Бизнис

Градежниците најавуваат отпуштања и пораст на цените

Никола Осило
Според оценката на раководителите на деловните субјекти од областа на градежништвото, индикаторот на доверба во третото тримесечје од 2018 година е помал за 0,2 процентни
Бизнис ТОП СТОРИИ

Државниот инспекторат за транспорт вработува, плата од 25.002 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 4 државни службеници во Државниот инспекторат за транспорт. Се бараат кандидати за следните работни места: 1. Советник
Бизнис ТОП СТОРИИ

Управата за финансиска полиција вработува, плата од 26.493 денари

Никола Осило
Министерство за финансии – Управа за финансиска полиција објави оглас за вработување на на пет лица. Се бараат кандидати за следниве работни места: 1. Финансиски
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Судбоносен ден за Македонија: Чудо во пет за дванаесет или нова политичка голгота?

Никола Осило
Ќе биде ли денешниот ден судбоносен за иднината на Македонија или пак нашата земја ќе влезе во нова политичка голгота манифестирана преку нови парламентарни избори