еМагазин

Author : Никола Осило

Македонија ТОП СТОРИИ

Екс-обвинителот Марко Зврлевски отвора адвокатска канцеларија

Никола Осило
Централниот Регистар на Република Македонија постапувајќи по пријавата за упис на обезбедување на податоци преку едношалтерскиот систем на Адвокатска комора на РМ за адвокат Марко
Бизнис

„Тетекс“ оствари добивка од 17 милиони денари за шест месеци

Никола Осило
„Тетекс“ во првото полугодие од годинава оствари добивка од 17 милиони денари, што е намалување во однос на истиотпериод минатата година кога добивката на компанијата
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кои се фирмите што добија субвенции од програмата за микро, мали и средни претпријатија?

Никола Осило
Министерството за економија ја објави листата од 81 фирми кои добија субвенции од програма за финансиска поддршка за микро, мали и средни претпријатија. На листата
Забава

(Фото) Лила Филиповска во секси-бикини го откри прекрасното тело

Никола Осило
Една од најпознатите македонски водителки Лила Филиповска на својот фејсбук профил објави фотографија во бикини кои го откриваат нејзиното раскошно деколте и прекрасното тело. Фото:
Македонија ТОП СТОРИИ

Само овластениот предлагач може да води пропаганда за референдумот

Никола Осило
Според очекувањата денес Владата и Собранието треба да се усогласат по прашањето кој ќе води кампања за референдумот закажан за 30 септември, годинава, како и
Бизнис ТОП СТОРИИ

Можно ли е шокот во турската економија да се прелее во Македонија

Никола Осило
Неповолните движења во турската економија изразени преку голема и нагла депрецијација на турската лира во изминатите денови на август се смета дека се резултат на
Бизнис

ТТК Банка оствари добивка од 31,9 милиони денари

Никола Осило
Во периодот јануари – јуни 2018 година, ТТК Банка оствари позитивен финансиски резултат во износ од 31,9 милиони денари и покрај издвоените исправки на вредност
Забава

(ВИДЕО) „Секси-возење“ со Марјана Станојковска

Никола Осило
Една од најпознатите македонски манекенки и тв-водителки Марјана Станојковска во изминатиов период на својот фејсбук-профил објави видеа од кои може да се види како се
БЕСПАРИЦА

Европејците трошат стотици евра за одмор, повеќето Македонци сонуваат летување

Никола Осило
Eвропејците на туристички патувања годишно вкупно трошат 428 милијарди евра, најмногу Германците 120 милијарди, Французите 71 и Британците 61 милијарда. Најмногу пари за одмор по
Забава

(Фото) Лила Филиповска покажа дека „држи“ секси-задник

Никола Осило
Една од најпознатите македонски водителки Лила Филиповска на својот твитер профил објави фотографија која го истакнува нејзиниот сексипил и прекрасното тело. Фотографијата е од прославата