еМагазин

Author : Никола Осило

ЧИСТА ОКОЛИНА

Пораст: Секој од нас лани создал 412 килограми отпад

Никола Осило
Според податоците на Државниот завод за статистика, вкупното количество на собран комунален отпад во Република Северна Македонија во 2018 година изнесува 625.386 тони. Споредено со
Локално

Штипјанец тешко повреден од струен удар

Никола Осило
На 21.04.2019 година во 17.35 часот во СВР Штип, од Клиничката болница Штип било пријавено дека на улица „Брегалничка“, М.Д.(27) од Штип, додека извршувал работни
Локално

Паднал во провалија додека со камион истоварал шут

Никола Осило
На 21.04.2019 година околу 12.50 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во с.Горна Баница, гостиварско, Ќ.М.(72) од Гостивар се здобил со тешки телесни
Локално

Трагедија: Почина моторџија од Скопје во судар меѓу влекач и два мотоцикли

Никола Осило
На 21.04.2019 година во 12.45 часот на автопатот „Пријателство“, атар на с.Ржаничино, скопско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило – влекач „МАН“ со полуприколка
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Шоуто стана реалност: Комичарот Зеленски го прегази Порошенко на претседателските избори во Украина

Никола Осило
Речиси никој во Украина, ниту во светот не очекуваше дека 41-годишниот Володимир Зеленски ќе го победи актуелниот претседател на земјата Петро Порошенко, освојувајќи 73% од
Бизнис

„Мермерен комбинат“ урива рекорди: Остварена добивка од 22,8 милиони евра

Никола Осило
„Мермерен комбинат“ АД Прилеп во текот на минатата година оствари добивка од 1,4 милијарди денари или околу 22,8 милиони евра што е значително зголемување во
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за изборите: „За прв пат Бојкотирам и ДУИ се на иста линија“

Никола Осило
Лавина реакции има на социјалните мрежи откако “горе-долу“ се знаат првичните резултати од првиот круг на претседателските избори. Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Тепачка“ за гласовите на Блерим Река

Никола Осило
Кај кого ќе отидат речиси 80.000 гласови што ги освои Блерим Река во првиот круг од претседателските избори е прашање од милион долари за СДСМ
Македонија ТОП СТОРИИ

Најнови податоци од ДИК: Пендаровски 322.605, Силјановска-Давкова 318.247, Река 79.725 гласа

Никола Осило
Според првичните резултати објавени на веб страницата на Државната изборна комисија (ДИК) од обработени 99,57  отсто од гласовите, води претседателскиот кандидат на СДСМ и Коалицијата
Македонија ТОП СТОРИИ

Мртва трка на претседателските избори: Пендаровски 315.434, Силјановска Давкова 314.541 гласови

Никола Осило
Последните податоци на Државната изборна комисија (ДИК) при пребројани гласачки ливчиња од 3.434 избирачки места или 97,78 отсто од вкупниот број гласови покажуваат дека Стево