еМагазин

Author : Никола Осило

Локално

Скопје во 21 век: Коњ со запрежна приколка „си пасе“ во центарот на градот

Никола Осило
Граѓани на социјалната мрежа „Фејсбук“ постираа фотографии од коњ врзан за запрежна приколка како јаде трева од тревник веднаш до булеварот Климент Охридски во строгиот
Македонија ТОП СТОРИИ

Почетокот на ноември го враќа летото во Македонија: Температури до 30 степени

Никола Осило
Невообичаено топла воздушна маса од југ на почетокот на следниот месец ќе донесе високи температури на воздухот во Македонија кој ќе се искачуваат во интервалот
Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Англија вџашена по уривањето на хеликоптерот на сопственикот на ФК Лестер

Никола Осило
Граѓаните на Англија и светот со тага се збогуваат од сопственикот на фудбалскиот клуб Лестер, Вишаи Шривадханапраба кој е тајландски милијардер и кој бил меѓу
Македонија

Кривична пријава за битолчанец за закани кон пратеници преку Фејсбук

Никола Осило
СВР Битола во координација со Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до надлежното јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото-галерија) Светските модели може да и позавидат на Каролина Гочева

Никола Осило
Една од најпознатите македонски поп-пејачки Каролина Гочева лесно може да изгради кариера и во светот на модата. Најдобар показател се неколкуте фото-сесии што ги објави
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Топ пет најзадолжени министерства

Никола Осило
Заклучно со септември, годинава дури 1.011 министерства, општини, јавни претпријатија, обвинителства, училишта и други субјекти кои работат под капата на државата или на локалната управа
Свет

(Видео) Во нападот на синагогата во САД убиени 11 луѓе, смртна казна за напаѓачот

Никола Осило
Бројот на жртви во вооружениот инцидент што се случи во синагогата „Дрво на животот“ во Питсбург се искачи на 11, а над десет лица се
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Топ пет најзадолжени општини

Никола Осило
Заклучно со септември, годинава дури 1.011 министерства, општини, јавни претпријатија, обвинителства, училишта и други субјекти кои работат под капата на државата или на локалната управа
Локално

Македонскиот Дилинџер: Жител на Грчец специјализирал кражби во казина

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против  Ш.И. (27) од с.Грчец поради основано сомнение дека извршил
Бизнис

Министерството за образование и наука на 24. место меѓу 1.011 државни должници: Неплатен долг од 140 милиони денари

Никола Осило
Заклучно со септември, годинава дури 1.011 министерства, општини, јавни претпријатија, обвинителства, училишта и други субјекти кои работат под капата на државата или на локалната управа