еМагазин

Author : Никола Осило

Бизнис

МВР на 51. место меѓу 1.011 државни должници: Неплатен долг од 73 милиони денари

Никола Осило
Заклучно со септември, годинава дури 1.011 министерства, општини, јавни претпријатија, обвинителства, училишта и други субјекти кои работат под капата на државата или на локалната управа
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата на 138. место меѓу 1.011 државни должници: Неплатен долг од 18 милиони денари

Никола Осило
Заклучно со септември, годинава дури 1.011 министерства, општини, јавни претпријатија, обвинителства, училишта и други субјекти кои работат под капата на државата или на локалната управа
Македонија ТОП СТОРИИ

„Белата палата“ под хипотека: Може ли Комерцијална банка да стане нов сопственик на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?

Никола Осило
Не стивнуваат реакциите по објавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека се размислува за продажба или изнајмување на седиштето на партијата во центарот на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Топ десет државни должници

Никола Осило
Заклучно со септември, годинава дури 1.011 општини, јавни претпријатија, обвинителства, училишта и други субјекти кои работат под капата на државата или на локалната управа имале
Македонија

Нема крај на партиските бурлески: ВМРО-ДПМНЕ бара амнестија, СДСМ нуди помирување

Никола Осило
Предлог-законот за амнестија е веќе изготвен и во понеделник ќе биде поднесен во Собранието на РМ по скратена постапка, рече денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче
Свет

(Видео) Вооружен напад во синагога во САД, убиени најмалку осум лица

Никола Осило
Вооружено лице изврши напад во синагога во Питсбург, Пенсилванија при што најмалку осум лица се убиени. Американските медиуми пренесуваат дека меѓу застреланите има и полицајци.
Забава

(Видео) Бетовен никогаш „не звучел“ посекси: Лола Астанова го тресе светот

Никола Осило
Лола Астанова е врвна пијанистка и модна икона. Таа е родена во Ташкент, школувана во Москва, а живее во Америка. Астанова е доказ дека сериозната
Македонија

Почнува зимското сметање на времето: Сказалките на часовникот еден час наназад

Никола Осило
Летното сметање на времето во 2018 година се завршува на 28 октовмри во 03h 00min 00s, така што со поместување за еден час наназад времето
Македонија

Се менува законот за прекинување бременост: Вољата на жената на прво место

Никола Осило
Министерството за здравство го почна процесот за промена на Законот за прекинување на бременоста. „По повеќе месечните консулатиции со претставници на граѓанските организации, целосно инклузивно
Локално

„Анима мунди“: Истрага и казни за насилството врз животните во Зелениково и Велес

Никола Осило
Во Зелениково возрасен човек со ножици сече уши на куче во двор, а во Велес малолетник неколку пати удира мало кутре кое едвај тежи пет