еМагазин

Author : Никола Осило

Македонија

СЈО препорача куќен притвор и за Сашо Мијалков

Никола Осило
Специјалното јавно обвинителство (СЈО) даде позитивно мислење на Сашо Мијалков како осомничен во случајот „Империја“ да му се додели куќен наместо затворски притвор. Мислењето е
Локално

Застрашувачки случај: Тројца малолетници нападнале 12-годишник и му нанеле убодна рана

Никола Осило
На 27.12.2018 година околу 21,00 часот во Скопје на булевар „Крсте Петков Мисирков“ тројца малолетници на возраст од околу 15 години, физички нападнале 12 годишен малолетник
Локално

На скопјанец му го опожариле „Мерцедесот“

Никола Осило
На 28.12.2018 година во 00,50 часот во Скопје на улица „Црногорска“ било опожарено патничко моторно возило „Мерцедес“, сопственост на В.К.(54) од Скопје, информира МВР. Се
Локално

Жена физички нападнала мајка со дете во Скопје

Никола Осило
На 27.12.2018 година во 21,15 часот С.Ц.(40) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 20,15 часот на улица “Њуделхиска“ во Скопје физички бил нападнат нејзиниот
Локално

Скопјанец си ја бара сопругата

Никола Осило
На 27.12.2018 година во 21,25 часот во Полициската станица Центар И.К.(42) од Скопје пријавил дека на 26.12.2018 година од домот во непознат правец се одалечила
Локално

Кривична пријава за поранешен градоначалник на Карбинци

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против З.М.(39) од село Таринци, Карбинци, за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување”, информира МВР. Во
Локално

Медицински сестри се степале на Клиниката за кардиологија

Никола Осило
На 27.12.2018 година во 08.20 часот било пријавено дека во Клиниката за кардиологија при комплекс клиники “Мајка Тереза“ поради претходно меѓусебно недоразбирање бил нарушен јавниот
Локално

Гостиварка си го бара сопругот

Никола Осило
На 27.12.2018 година, С.З.(51) од Гостивар пријавила дека на 07.12.2018 година од дома се оддалечил нејзиниот сопруг Н.З.(56), информира МВР. Се преземаат мерки за негово
Локално

Несекојдневен случај: Во пожар од бандера изгореа „Пасат“ и „Ауди А6“

Никола Осило
На 28.12.2018 година во 02,40 часот во Скопје на улица „Кринска“, поради самозапалување на електрични кабли и сандаче на бандера настанал пожар, од кој биле зафатени и
Локално

Двајца мажи од гостиварско нападнале сообраќајци

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Е.А.(33) од село Падалиште и С.И.(21) од од Гостивар, информира МВР. На 17.10.2018 година во Гостивар на улица “Беличица”,