еМагазин

Author : Никола Осило

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер фати сеир за сведочењето на Пимен: „Влегуваат поп, Бетмен и нинџа во кафана…“

Никола Осило
Твитерџиите не им останаа должни на отец Пимен и на Богдан Илиевски (Бетмен велит) по вчерашното сведочење на владиката на судењето за собраниските настани на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за тендерите што ги добивал семејниот бизнис на пратеникот Крсто Мукоски

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика информацијата дека фирмата „Атриум“ од Вевчани што ја води братот на пратеникот Крсто Мукоски  добила милионски тендери од
Македонија

Каменос ќе си поднесе оставка ако договорот од Преспа помине во македонското Собрание

Никола Осило
Коалицискиот партнер во грчката Влада, министер за одбрана и лидер на Независни Грци, Панос Каменос, нема да чека Договорот од Преспа да стигне во грчкиот
Македонија

Младен Чадиковски и Столе Наумов во трката за претседател на ЗНМ

Никола Осило
До Здружението на новинари на Македонија пристигнати се две кандидатури за претседател на здружението. Кандидатури имаат поднесено Младен Чадиковски и Стојанче Наумов. Чадиковски, како што
Македонија

Сашо Мијалков нуди гаранција од милион евра за да излезе од притвор

Никола Осило
Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков понудил гаранција од милион евра за да излезе од затворот „Скопје“, потврди неговиот адвокат Љупчо Шврговски. За понудената гаранција
Локално

Изрешетанo „Ауди Q7“ во Скопје

Никола Осило
На 13.11.2018 година во 00,20 часот Ф.Д.(36) од Делчево, пријавил дека во периодот од 10.12.2018 до 12.12.2018 година, во Скопје на улица „Самоилова“, непознат сторител испукал
Локално

Трагедија: Почина тригодишно дете во Скопје

Никола Осило
На 12.12.2018 година околу 10 часот од страна на лекар од Детската клиника во комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје било пријавено дека е донесено
Локално

Исчезна 22-годишна девојка од Студеничани

Никола Осило
На 13.12.2018 година во 02,10 часот во Полициската станица Драчево Б.Ќ.(43) од село Студеничани пријавил дека на 12.12.2018 година од домот во непознат правец се
Локално

Ловџија застрела колега од Кавадарци

Никола Осило
На 12.12.2018 година околу 10,30 часот пријавено е дека во село Команичево, кавадаречко, на место викано „Врапче“, при лов, М.Ц.(68) од Кавадарци, се здобил со прострелна рана
Локално

Тетовчанец го натепал татка си

Никола Осило
На 13.12.2018 година околу 20,30 часот, 67 годишен маж од Тетово пријавил семејно насилство извршено во заедничкиот дом од страна на неговиот 38 годишен син,