еМагазин

Author : Никола Осило

Бизнис

„Тетекс“ со намалена добивка

Никола Осило
„Тетекс“ АД Тетово во периодот јануари-септември годинава оствари добивка од 34,6 милиони денари, што е намалување во однос на истиот период минатата година кога добивката
Македонија

Притворени Миле Јанакиески и Кирил Божиновски

Никола Осило
Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и поранешниот генерален секретар на Владата Кирил Божиновски, ноќеска се приведени и пренесени во затворот „Скопје“ во
Бизнис

Стопанска банка Скопје ја зголеми добивката за 37,7%

Никола Осило
Во периодот од 01.01.2018 до 30.09.2018 година Стопанска банка АД – Скопје оствари добивка во износ од 2.589.629.000 денари, што преставува зголемување за 37,7% споредено
Бизнис

Охридска банка ја зголеми добивката за два и пол пати

Никола Осило
Кумулативниот реализиран финансиски резултат на Охридска банка за периодот од 1.1.2018 до 30.09.2018 г. изнесува 531,6 милиони и е значително повисок односно за 2,5 пати
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Судбината на Груевски во рацете на „лошото момче“ Виктор Орбан

Никола Осило
Ќе дозволи ли унгарскиот премиер Виктор Орбан екстрадикција на екс-премиерот Никола Груевски е прашање што заслужува внимание посебно ако се земе имиџот на Орбан, кој
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Фарса не векот: Ќе ни остане ли за спомен од Груевски потерницата на МВР?

Никола Осило
Македонската јавност се уште не може да поверува како надлежните органи пред се обвинителството, судот и МВР дозволија екс-премиерот Никола Груевски пред очи да им
Македонија

Катица Јанева: Кога ние побаравме притвор за Груевски, судовите не одбија

Никола Осило
Специјалната обвинителка Катица Јанева во гостување на емисијата „Правда и неправда“ на 1ТВ за префрлањата на вината меѓу институциите по бегството на поранешниот премиерот Никола
Македонија ТОП СТОРИИ

Катица Јанева: Нема да бараме притвор за Сашо Мијалков

Никола Осило
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во гостување на емисијата „Правда и неправда“ на 1ТВ на прашањето зошто не е побаран притвор за сите 13 осомничени
Македонија ТОП СТОРИИ

Спасовски: Не постои договор со ВМРО-ДПМНЕ односно со Никола Груевски

Никола Осило
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија изјави дека би било исправно да се одбие барањето
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР распиша меѓународна потерница по екс-премиерот Никола Груевски

Никола Осило
Министерството за внатрешни работи откако потврди дека екс-премиерот Никола Груевски избегал во Унгарија распиша меѓународна потерница. „Никола Груевски, од татко Тало и мајка Надежда, роден