еМагазин

Author : Никола Осило

Бизнис

Во блок-трансакција продадени акции од ЗК Пелагонија

Никола Осило
Во блок-трансакција вредна 4,9 милиони денари вчера на Македонската берза се продадоа 1.749 акции од ЗК Пелагонија. Акциите се продадоа по цена од 2.850 денари
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Фотографијата на Груевски во Будимпешта го „збесна“ Твитер: „Абе каци ти“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалната мрежа Твитер предизвика објавата на фотографијата на екс-премиерот Никола Груевски во Будимпешта, каде што се наоѓа веќе еден месец откако
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Евроинс осигурување“ го доби тендерот на МВР за осигурување возила

Никола Осило
Министерството за внатрешни работи на РМ по распишаниот тендер за набавка на услуги за осигурување од автомобилска одговорност, каско осигурување на моторни возила сопственост на
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Макпетрол“ го доби мултимилионскиот тендер на „Македонска пошта“ за набавка на гориво

Никола Осило
„Македонска пошта“ по распишаниот тендер за набавка на гориво за транспортни средства (Еуродизел (Д-Е V) и Еуросупер БС 95) склучи договор со „Макпетрол“ АД Скопје.
Локално

Уапсен скопјанецот кој си ја уби бабата

Никола Осило
На 10.12.2018 година околу 16,00 часот од слобода е лишен А.Р.(20) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело убиство на неговата баба Г.Н.(66), извршено
Бизнис ТОП СТОРИИ

Звучни имиња на бизнисмени и компании на новата листа на должници на УЈП

Никола Осило
Познати компании, спортски клубови и бизнисмени се најдоа на најновата листа должници на Управата за јавни приходи за долгови доспеани до 31.08.2018 и неплатени до
Бизнис

Листа на должници на УЈП: Јавни претпријатија должат милиони неплатен данок

Никола Осило
Управата за јавни приходи ја објави листата на должници бр.12/2018 за долгови доспеани до 31.08.2018 и неплатени до 30.11.2018 година по основ на ДДВ, данок
Бизнис

Листа на должници на УЈП: Над 4.500 граѓани и фирми должат 163 милиони евра

Никола Осило
Управата за јавни приходи ја објави листата на должници бр.12/2018 за долгови доспеани до 31.08.2018 и неплатени до 30.11.2018 година по основ на ДДВ, данок
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Активисти: „Борбата“ против загадувањето во Кавадарци најмногу се води околу мерните станици

Никола Осило
Еколошки активисти на социјалните мрежи објавија видео во кое тврдат дека се гледа дека надлежните од општината Кавадарци вршат аеросолизација (вештачки дожд) најмногу на локацијата
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Не ни требаат донатори за загадувањето, туку политичка лоботомија и нови приоритети

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи и воопшто во јавноста предизвика најавата на Владата дека ќе бара помош од донатори за да за справи со загадувањето