еМагазин

Author : Никола Осило

Македонија

Лазе Велковски му ја предаде функцијата на новиот директор на БЈБ, Сашо Тасевски

Никола Осило
Во Министерството за внатрешни работи на Република Македонија денеска беше извршено примопредавање на должноста директор на Бирото за јавна безбедност. Досегашниот директор на Бирото за
Локално

Лозарите од Тиквешко најавија блокирање патишта поради ниските цени на грозјето

Никола Осило
Лозарите од Тиквешко кои синоќа се собраа за да разговараат околу ниските цени кои винарите ги нудат за грозјето, одлучија да протестираат против игнорантскиот однос
Локално

Полицијата приведе Кубанка кој илегално живеела во Прилеп

Никола Осило
На 22.08.2018 година во 20.30 часот каj раскрсницата во с.Велушина, битолско, полициски службеници ја пронашле Б.В.Ф.Т.(50) од Куба,каде живеела без документи за идентификација, соопшти МВР.
Локално

Куче скитник каснaло девојка на Кејот во Скопје

Никола Осило
На 22.08.2018 година во 12.30 часот во Полициската станица Центар, М.А.(27) од Скопје пријавила дека на 21.08.2018 година околу 22.00 часот на ул. „Кеј 13-ти
Локално

Кривична пријава за семејно насилство во Крива Паланка

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против Д.В.(36) од Крива Паланка поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна
Локално

Штипјанец нападнал полицајци кај „Три чешми“

Никола Осило
На 23.08.2018 година околу 02.10 часот на магистралниот пат Штип –Велес, во близина на населба „Три чешми“,при сообраќајна контрола од страна на полициски службеници на
БАШ НИ Е ЌЕФ

Започна летниот караван на „Мрдни со прст“ со колоритни активности

Никола Осило
Граѓанската платформа „Мрдни со прст“ денеска одржа конференција за печат со цел да ги најави престојните активности во рамките на летниот караван. Поводот за средба
Бизнис ТОП СТОРИИ

Патувај на Малдивите со Стопанска банка а.д. Битола и Mastercard

Никола Осило
Патување за двајца на Малдивите, MacBook и iPhone 8plus се главните награди на наградната игра „STBBT MASTER MANIA“ што ја организираат Стопанска Банка а.д. Битола
Е-излог ТОП СТОРИИ

Нова кампања на Parfois за eсен/зима’ 18/19: Икона

Никола Осило
Новата кампања на Parfois за есен/зима ’18 пристигна и нè подготвува за студените и „сиви“ денови кои се пред нас. Концептот е инспириран од 80-тите
Македонија

Продолжува судењето: Кои се 33. лица обвинети за собраниските настани од 27 април

Никола Осило
Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе продолжи судскиот процес за настаните во Собранието од 27 април минатата година. Вчера, на првото рочиште, воведни говори