еМагазин

Author : Никола Осило

Локално

Кривична пријава за семејно насилство во Крива Паланка

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против Д.В.(36) од Крива Паланка поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна
Локално

Штипјанец нападнал полицајци кај „Три чешми“

Никола Осило
На 23.08.2018 година околу 02.10 часот на магистралниот пат Штип –Велес, во близина на населба „Три чешми“,при сообраќајна контрола од страна на полициски службеници на
БАШ НИ Е ЌЕФ

Започна летниот караван на „Мрдни со прст“ со колоритни активности

Никола Осило
Граѓанската платформа „Мрдни со прст“ денеска одржа конференција за печат со цел да ги најави престојните активности во рамките на летниот караван. Поводот за средба
Бизнис ТОП СТОРИИ

Патувај на Малдивите со Стопанска банка а.д. Битола и Mastercard

Никола Осило
Патување за двајца на Малдивите, MacBook и iPhone 8plus се главните награди на наградната игра „STBBT MASTER MANIA“ што ја организираат Стопанска Банка а.д. Битола
Е-излог ТОП СТОРИИ

Нова кампања на Parfois за eсен/зима’ 18/19: Икона

Никола Осило
Новата кампања на Parfois за есен/зима ’18 пристигна и нè подготвува за студените и „сиви“ денови кои се пред нас. Концептот е инспириран од 80-тите
Македонија

Продолжува судењето: Кои се 33. лица обвинети за собраниските настани од 27 април

Никола Осило
Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе продолжи судскиот процес за настаните во Собранието од 27 април минатата година. Вчера, на првото рочиште, воведни говори
Локално

Валандовец го пронашол соседот мртов во двор

Никола Осило
На 22.08.2018 година во 19:10 часот во Полициската станица Валандово, Д.Ј. (62) од Валандово пријавил дека го пронашол починат неговиот сосед П.Ј. (62) во дворот
Локално

Девојка од Прилеп пронајдена почината во вештачкото езеро Борино

Никола Осило
На 22.08.2018 година околу 13:30 часот во водите на вештачкото езеро во село Борино, Крушевско, била пронајдена почината В.Ј. (35) од Прилеп, информира МВР. Извршен
Локално

Планинар од Хрватска почина на Кораб

Никола Осило
На 22.08.2018 година во 18.20 часот во Центарот за информации и команда Тетово било пријавено дека на местото викано „Кобилино поле“, атар на Маврови Анови,
Забава

(ФОТО) Лила Филиповска без долна облека го „запали“ Инстаграм

Никола Осило
Една од најпознатите македонски ТВ водителки, Лила Филиповска ја запали Инстаграм мрежата откако на својот профил објави фотографија на која не носи долна облека, а